KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8704022
nr 870 4022
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Etsning, Anders Zorn (1860-1920), Kråkbegs Anna, Young Girl from Mora, osignerad. 158x118 Publicerad i Herman Stuck´s " Die Kunst des Radierens" Berlin 1908, Hjert & Hjert 114
Utrop:
4.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 20 januari 2014
kl 18:42:49
20/1 17:39:00
Anders Zorn
Läs mer om Anders Zorn
Anders Zorn
Läs mer om Anders Zorn
nr 870 4022
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Utrop: | 4.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
måndag 20 januari 2014 |
20/1 17:39:00 | 1 | Vinnande bud |
Anders Zorn